Travel Comic Franzi

Travel Comic Franzi
  • 0
  • 4
  • 30 Ocak 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Travel Comic Franzi

Travel Comic Franzi, Almanyadan Türkiye’ye Yolculuk

Youtube’de dolaşırken videolar ve tavsiye edilenlerin arasında, bir video gözüme çarptı, açtım ve izlemeye başladım. Almanya’dan Türkiye’ye gelen ülkemizi tanıtan ve üstüne üstlük türkçe konuşan çok sempatik bir hanımefeni adı Franzi 🙂 .

Kim Bu Kız Franzi 🙂

franzi
franzi

Franzi’nin Travel comic adında bir youtube kanalı ve web sitesi var sosyal ağlar dahil kendisi şimdi istanbulda yaşıyor 3 senedir, ve kendisine ”LİMON” adını verdiği 1989 model Serçe arabasıyla yollara çıkıyor, arabası sarı renkte olduğundan adını Limon Koymuş kendisi, sürekli tebessüm eden ve neşeli bir insan, hatta Bursa’yı keşfetmeye geldiğinde TOFAŞ ANADOLU ARABALARI MÜZESİ’ne gitti orada arabaları görünce onlara Lİmonun amcası, teyzesi gibi terimler kullandı 🙂 . Bu onun Youtube Kanalı ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Videolarını izlerken o kadar çok keyif aldım ki anlatamam, yani ülkemizi biz bile daha henüz keşfedememişken o 81 ili gezmeye karar vermiş ve il plaka sıralamasına göre yola koyulmuş, düşünsenize bunu bile araştırmış, plaka sıralamasına göre illeri gezmek her şeyi bir kenara bıraktım, o hoş ve sevimli aksanıyla türkçe konuşmak yani gerçekten kendisini tanımanızı isterim.

500 km Likya Yolu

Evet bir çok yerli ve yabancı turistin yaptığı gibi o da 30 günde Likya yolunu tek başına cesaret ederek yola koyuldu, bütün videoları izledim sırf bizde geçtiği yerleri görelim diye kamerayı yola sabitleyip sonra tekrar dönüp alan bir insan, ve o kadar inişli çıkışlı yollar var ki yani inanılmaz bir doğa, öyle güzellikler var ki yani bu burada yazarak anlatılmaz sığmaz yani 🙂 .

Adrenalin

Franzi yoluna devam ederken, sadece yürümekle devam ediyor çok zor şartlar altında. Bazen yağmur yağıyor yüksek bir noktadayken şimşekler çakıyor, çok tehlikeli ama bir o kadar da adrenalin dolu bir yürüyüş. Köylerden yada küçük yerleşim yerlerinden geçerken, köpeklerin saldırısı da cabası, ama bunun güzel yönleri de oldu tabii yolda tanıştığı arkadaşı Kristina ve diğer yürüyüş yapan çiftler gibi. Franzi köpekten çok korktuğu için bir yerde bir saat öylece beklmeye başlamışken yürüyüş yapan birileri geldi ve ona yardımcı oldular. Yani bunları burada anlatmakla bitmez web sitesini ziyaret edin videolarını izleyin derim çok keyif alacağınıza eminim.

Web Sitesi Linki – Travel Comic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.