Radyo Yayın Programları

Radyo Yayın Programları
  • 0
  • 1873
  • 1 Ocak 2022
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
  • +
  • -

Radyo Yayın Programları

Radyo yayın programları listesini sizler için derledik.

Burada Yayımlanan yazıda sizlerin bu programları kullandığınızı, bildiğinizi var sayarak yükledik, detaylı açıklama yoktur, eğer yardım istiyorsanız bizlere e-posta ile yazın.

E-Posta Göndere Bilirsiniz

Renk Radyo İletişim

Radyo yayıncılığı için öncelikle benim kendi naçizane düşüncem, kesinlikle bilgisayardan yapılmalı, sebebi de şu mobilden yayın alınca düşmeler fazla yaşanabilmekte, ve ses kalitesini fazlasıyla düşürebilmektedir aynı zamanda çalan şarkının bit rate dediğimiz yani çalma hızını düşürmekte ve kalitesiz şarkı çalmaktadır, tabii günümüzde internet radyoculuğu ön plana çıkınca ve mobil cihazlar geliştikçe, yani herkes rahatını düşündüğünden tercih ediliyor.

Yayıncı Programcılar Arıyoruz

Radyo, eskiden FM ( frekans modülü ) üzerinden kablolar aracılığıyla başladı, sonrasında radyo dalgalarının keşfedilmesiyle havadan iletildi.

Zamanla gelişerek internetin de hayatımıza girmesiyle, bir çok kişi içindeki radyocuyu, yayıncıyı ortaya çıkarmak için, internet üzerinden yayın yapan programları araştırmaya başladı.

Ve bunun için en uygun radyo yayın programlarını sizler için derledik ve full sürümlerini hazırladık.

Neredeyse tüm yayıncıların tercih ettiği Sam Broadcaster ( Sam2 ) ve ( Sam4 ) versiyonlarını, buradan paylaşıyoruz. Radyo yayın programları arasında en popülaritesi yüksek olan yayın programları onlar.

Sam 2 Tıkla İndir

Sam 2 tıkla indir yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Sam 2 versiyonu şimdiye kadar  windows 11 en son çıkan işletim sistemi de dahil olmak üzere hata vermeden çalışmaktadır, fakat yayın esnasında aralıklarla yeni şarkıya geçtiğinde şarkı çalarken tutukluk yapmaktadır bu tutukluk sadece windows 10 ve 11 işletim sistemlerinde olmaktadır. Şarkıyı tekrar başlattığınızda düzeliyor.

Kurulum:

Programı çıkarmak için winrar dosya yöneticisi ile klasöre çıkarın, programın üzerine çift tıklayın ve sonra ileri yazısına basın kendi kendine kurulur, onun dışında mysql kurulumu olacak program kendiliğinden otomatik karşınıza çıkaracak, ona da ileriye diyerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Sam 4 Resme Tıkla İndir

Sam broadcaster 4.9.2 versiyonunu sizlerle paylaşıyoruz, bu versiyon windows XP Sp3  – Windows 8 e kadar olan işletim sistemlerinde çalışır, windows 10 ve üstü işletim sistemlerine uyumlu değildir.

Bu da Sambroadcaster yayın programının resmi sitesi SAM BROADCASTER

Radyo Yayın Programları
Radyo Yayın Programları

İnternet Radyosu Nasıl Kurulur

 

Radio Boss Resme Tıkla İndir

RadioBoss içinde Türkçe dil yaması ile birlikte hazırladım, kullanışlı bir radyo otomasyon programıdır. Windows’un bilinen işletim sistemlerinde çalışmaktadır Windows 11 de dahil olmak üzere .

RadioBoss
RadioBoss

Broadcast MySelf Resme Tıkla İndir

Broadcast Myself bir mobil uygulama, cep telefonundan yayın yapan kişiler için bilinen en popüler uygulamadır sadece Android telefonlar için geliştirilmiştir IOS ( IPHONE ) telefonlarda çalışmaz.

Broadcast MySelf
Broadcast MySelf

Sizler için bilinen ve popülaritesi yüksek olan radyo yayın programlarını derledik paylaştık bununla alakalı sorularınız varsa bizlere altta yorum yaz kısmından yazabilirsiniz elimizden gelen yardımı yaparız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir